Plán práce výchovného poradcu na školský rok 2024/2025
Plán práce výchovného poradcu na školský rok 2024/2025
Plán práce výchovného poradcu je vypracovaný na základe plánu práce školy, Sprievodcu školským rokom MŠVVaM SR na školský rok 2024/2025, analýzy dosiahnutých výsledkov v uplynulom školskom roku a Dohovoru o právach dieťaťa. Základným podkladovým dokumentom plánu je zákon NR SR č. 245/2008 (školský zákon).
1. Analýza výsledkov práce výchovného poradcu v školskom roku 2023/2024
Výchovná poradkyňa:
- pracovala so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ďalej ŠVVP),
- riešila výchovno-vzdelávacie problémy žiakov v spolupráci s pracovníkmi CPP, vedením školy, triednymi učiteľmi, rodičmi a vyučujúcimi problémových žiakov,
- venovala sa profesijnej orientácii žiakov, informovala ich aj rodičov o možnostiach štúdia na SŠ, v oblasti profesijnej orientácie poskytovala poradenský servis, poskytla pomoc pri podávaní elektronickej prihlášky na SŠ,
- poskytovala metodickú a informačnú pomoc pedagogickým pracovníkom školy, zákonným zástupcom žiakov a žiakom základnej školy v akejkoľvek oblasti výchovy.
V školskom roku 2023/2024 navštevovalo našu školu dvadsaťjeden žiakov 9. ročníka sústredených v jednej triede. Nižšie končiaci žiak v tomto školskom roku bol jeden , bude pokračovať v štúdiu v SOŠ v Revúcej. Prijímacieho konania na stredné školy sa zúčastnilo sedemnásť žiakov 9. ročníka, traja žiaci deviateho ročníka ukončili povinnú 10-ročnú školskú dochádzku a rozhodli sa nepokračovať v ďalšom štúdiu na SŠ. Jeden žiak deviateho ročníka bude v nasledujúcom školskom roku pokračovať v plnení povinnej 10-ročnej školskej dochádzky. Šestnásť žiakov 9. ročníka bolo prijatých na stredné školy v 1. kole prijímacieho konania, druhého kola prijímacieho konania sa zúčastnil jeden žiak.
Všetky potrebné informácie dostávali žiaci elektronickou formou prostredníctvom emailov a oznámení na stránke školy, taktiež ústnou formou prostredníctvom výchovnej poradkyne. Podávanie prihlášok na SŠ bolo zrealizované elektronicky. Prijímacie konanie sa uskutočnilo v termíne 2.5.-3.5.2024 / 6.-7.5.2024, žiaci boli na SŠ prijímaní podľa nastavených kritérií - priemerov známok a úspechov v predmetových olympiádach. V tomto školskom roku sa Testovanie 9 uskutočnilo 20.-21.3.2024.
V tomto školskom roku sa podľa § 155 ods. 9 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zúčastnila jedna žiačka s mentálnym postihnutím (t. j. žiak podľa § 97 ods. 5 školského zákona) externého testovania na účel získania nižšieho stredného vzdelania.
Žiakom 9. ročníka sa v rámci kariérneho poradenstva v tomto školskom roku venovala naša školská psychologička v mesiaci október, november.
V mesiaci máj distribuovala výchovná poradkyňa rodičom žiakov 8. ročníka dotazník týkajúci sa predbežného záujmu o štúdium na SŠ a v júni vyplnila údaje žiakov 8. ročníka potrebné k prihláškam na SŠ a zaslala ich do ŠVS Banská Bystrica prostredníctvom programu PROFORIENT.
V mesiaci máj distribuovala výchovná poradkyňa rodičom žiakov 4. ročníka dotazník týkajúci sa záujmu o štúdium na osemročnom gymnáziu. Žiaci 4. ročníka neprejavili záujem o štúdium na osemročnom gymnáziu.
V tomto školskom roku bolo potrebné zabezpečiť diagnostické vyšetrenia tridsaťjeden žiakom. Jednalo sa o psychologické a špeciálnopedagogické vyšetrenia a rediagnostiky. Ku koncu školského roka 2023/2024 bolo v našej škole štyridsaťštyri žiakov so ŠVVP. Vzdelávali sme žiakov s mentálnym postihnutím - variant A aj B, ktorí sa učili podľa osnov špeciálnej základnej školy predmety SJL a MAT, ostatné predmety sa učili podľa osnov ZŠ v modifikovanej podobe. Ďalej sme vzdelávali žiakov s vývinovými poruchami učenia, žiakov s poruchami správania, s poruchami aktivity a pozornosti, s viacnásobným postihnutím- ako sú sluchové postihnutie, narušená komunikačná schopnosť, telesné postihnutie a iné. Všetci žiaci so ŠVVP majú založenú predpísanú dokumentáciu, ich výsledky hodnotili vyučujúci štvrťročne na pedagogických radách a písomne tieto vzdelávacie výsledky vyučujúci zapisovali do osobitných zošítkov, ktoré sú súčasťou dokumentácie žiaka so ŠVVP.
Podľa odporúčaní CPP sa v našej škole vzdelávalo šesťdesiatštyri žiakov, ktorí získali štatút dieťaťa zo SZP, pretože pochádzajú z nedostatočne motivujúceho a málo stimulujúceho prostredia. Všetci žiaci majú založenú predpísanú dokumentáciu, ktorú výchovná poradkyňa pravidelne kontroluje a v spolupráci s triednymi učiteľmi aktualizuje. Všetci žiaci boli vzdelávaní podľa individuálnych plánov, všetci mali vypracovaný individuálny vzdelávací program, ktorý bol vypracovaný v spolupráci so špeciálnym pedagógom.
Odporúčania:
- Naďalej dôsledne plniť plán práce VP a úlohy z neho vyplývajúce.
- Veľkú pozornosť venovať žiakom 9. ročníka a ich plynulému prechodu na SŠ.
- Motivovať žiakov na výber SŠ v Revúcej.
- Viac motivovať rodičov žiakov 9. ročníka k spolupráci s výchovnou poradkyňou.
- Doplniť mailové adresy zákonných zástupcov žiakov končiacich ročníkov pre uľahčenie komunikácie s triednym učiteľom a výchovnou poradkyňou.
- Predísť prepadávaniu vyššie končiacich žiakov do nižších ročníkov.
Analýza rozmiestnenia žiakov na stredné školy v školskom roku 2023/2024
Rozmiestnenie žiakov 9. ročníka na SŠ je nasledovné:
Mesto
Škola
Počet žiakov
Revúca
Gymnázium Martina Kukučína
1
Súkromná stredná odborná škola
4
Stredná odborná škola
5
Poprad
Stredná športová škola
1
Banská Bystrica
Stredná odborná škola informačných technológií
1
Tisovec
Stredná odborná škola
4
Levoča
Spojená internátna škola
1
Žiaci, ktorí si plnili povinnú 10-ročnú školskú dochádzku a neprejavili záujem o štúdium na SŠ:
Trieda
Počet žiakov
IX.A
3
Nižšie končiaci žiaci s prechodom na SŠ:
Trieda
Počet žiakov
VII.A
1
Žiaci, ktorí si v šk. roku 2024/25 budú plniť povinnú 10-ročnú školskú dochádzku:
Trieda
Počet žiakov
IX.A
1
2. Hlavné úlohy výchovného poradcu v školskom roku 2024/2025:
I. Oblasť profesijnej orientácie
a/ Naďalej veľkú pozornosť venovať profesijnej orientácii žiakov a ich kariérnemu rastu. Zvýšenú pozornosť venovať žiakom končiacim školskú dochádzku v 8. resp. nižšom ročníku, viesť evidenciu týchto žiakov.
Z: výchovná poradkyňa, škol. psycholog. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
b/ V oblasti profesijnej orientácie žiakov spolupracovať s rodičmi a inštitúciami, ktoré sa podieľajú na profilovaní záujmov žiakov. Konkrétne sa zamerať na spoluprácu s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Revúcej, strednými školami revúckeho okresu a blízkeho okolia, zamestnávateľskými organizáciami, CPP v Revúcej, so Školským výpočtovým strediskom v Banskej Bystrici.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč., škol. psych. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
c/ V záujme poskytovania objektívnych informácií o stredoškolskom štúdiu sa naďalej zúčastňovať Dní otvorených dverí na stredných školách a prezentácií stredných škôl na pôde našej školy.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
d/ Prakticky naučiť žiakov využívať program Sprievodca svetom povolaní a webové stránky poskytujúce informácie o stredoškolskom štúdiu. V profesionálnej orientácii žiakov okrem individuálnych konzultácií využívať nástenné noviny, príslušný propagačný materiál a besedy žiakov so zástupcami stredných škôl.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
e/ Viesť žiakov k objektívnemu posúdeniu vlastných schopností a zručností s ohľadom na svoje profesijné záujmy.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
f/ Využívať informácie o aktuálnej ponuke učebných miest pre nasledujúci školský rok v systéme duálneho vzdelávania zverejnenej na www.potrebyovp.sk a www.dualnysystem.sk.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
g/ Využívať Nástroj pre identifikáciu potenciálu orientácie žiakov základných škôl na odborné vzdelávanie a prípravu na stredných odborných školách „PROFsmeZŠ“ a portál ISTP.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
h/ Zabezpečiť zber informácií o záujme žiakov pre ŠVS a odoslanie prihlášok na stredné školy v určených termínoch.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne (viď harmonogram úloh)
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
II. Oblasť starostlivosti o žiakov so ŠVVP
a/ Systematicky sledovať vývin žiakov a zmeny v ich správaní. Ak sa správanie dieťaťa nedá korigovať pedagogickými postupmi, zabezpečiť odborné psychologické alebo špeciálno-pedagogické vyšetrenie a postupovať na základe príslušných záverov.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč., špec. pedagóg T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
b/ Zabezpečiť diagnostiku a evidenciu porúch žiakov v správaní a učení, ich školskej neúspešnosti v spolupráci so školským špeciálnym pedagógom a školským psychológom.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
c/ Zabezpečiť rediagnostické vyšetrenie dieťaťa a žiaka so zdravotným znevýhodnením vždy, ak je odôvodnený predpoklad, že sa zmenil charakter jeho ŠVVP a je potrebné vykonať úpravy smerujúce k optimalizácii jeho vzdelávania. Frekvenciu rediagnostických vyšetrení neurčuje žiadny všeobecne záväzný právny predpis; o rediagnostiku môže požiadať aj zákonný zástupca.
Z: výchovná poradkyňa, vyuč., tr. uč. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
d/ Pri vypracúvaní IVP žiakov so ŠVVP a žiakov pochádzajúcich zo SZP zabezpečovať odborné konzultácie pedagogických pracovníkov so školským špeciálnym pedagógom a školským psychológom.
Z: výchovná poradkyňa T: do 30. 9. 2024
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
e/ Pre účely skvalitnenia práce so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami dôsledne dodržiavať všeobecne záväzné predpisy, metodické pokyny a usmernenia, spolupracovať s príslušnými školskými poradenskými zariadeniami a využívať informácie z Adresára zariadení špeciálno-pedagogického poradenstva a z Adresára pedagogicko-psychologických poradní, využívať odborné služby a intervencie centier špeciálno-pedagogického poradenstva a detských integračných centier.
Z: výchovná poradkyňa, vyuč. T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
f/ V spolupráci s vedením školy, triednymi učiteľmi a ostatnými vyučujúcimi vytvárať podmienky pre vzdelávanie žiakov so ŠVVP s dôrazom na začlenených žiakov.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč., RŠ T:priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
g/ Sledovať výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov zo SZP, v prípade problémov s učením požiadať CPP v Revúcej o psychologické vyšetrenie týchto žiakov z dôvodu potvrdenia/vyvrátenia vplyvu SZP na schopnosť vzdelávať sa.
Z: výchovná poradkyňa, vyuč., tr. uč. T: priebežne
K:riaditeľka školy V: gremiálna rada
h/ S cieľom prevencie pred negatívnymi javmi venovať pozornosť práci s talentovanými žiakmi - záujmové útvary, olympiády, súťaže.
Z: výchovná poradkyňa, vyuč.. T:priebežne
K:riaditeľka školy V: gremiálna rada
III. Oblasť výchovného pôsobenia na žiakov
a/ Pri práci so žiakmi uplatňovať koncepciu tvorivo-humanistickej výchovy. Vstupovať do sveta dieťaťa bez predsudkov, pretože “nič nie je mocnejšie a výchovnejšie, než pocit, že ten druhý chápe, že mi rozumie a prijíma ma takého ako som.” /M.Zelina/
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K:riaditeľka školy V: gremiálna rada
b/ V zmysle Dohovoru o právach dieťaťa priebežne monitorovať správanie sa detí a ich zmeny. V aktuálnych prípadoch v spolupráci s triednymi učiteľmi, koordinátorkou prevencie, ostatnými vyučujúcimi, resp. inými kompetentnými zabezpečiť ochranu detí pred rôznymi negatívnymi vplyvmi a javmi.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T: priebežne
K:riaditeľka školy V: gremiálna rada
c/ Podieľať sa na riešení potenciálnych konfliktných situácií. V intenciách ich konštruktívneho a kooperatívneho riešenia v spolupráci s pedagogickými a nepedagogickými pracovníkmi školy minimalizovať prejavy agresivity a vandalizmu žiakov.
Z: výchovná poradkyňa, vyuč. T: priebežne
K:riaditeľka školy V: gremiálna rada
d/ V prípadoch oprávneného podozrenia z ohrozenia mravného vývinu dieťaťa riešiť vzniknuté problémy v spolupráci s kompetentnými organizáciami (centrum poradenstva a prevencie, sociálny kurátor, polícia...).
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč.. T:priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
e/ V súlade s Metodickým usmernením č. 7/2006-R k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach predchádzať šikanovaniu žiakov resp. zamedziť jeho výskyt. Aj v tejto oblasti aktívne spolupracovať so všetkými vyučujúcimi.
Z: výchovná poradkyňa T:priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
f/ Zvláštnu pozornosť venovať podozreniu z užívania drog a iných omamných látok, prejavom šikanovania a podozreniu zo zanedbávania, fyzického a psychického týrania žiakov. V tomto smere spolupracovať s ostatnými pedagogickými pracovníkmi.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T:priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
g/ Vypracovať vlastný školský a triedny program prevencie šikanovania v súlade so smernicou č. 36/2018 k prevencii a riešeniu šikanovania detí a žiakov v školách a školských zariadeniach.
Z: výchovná poradkyňa T: do 30. 9. 2024
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
h/ Získavať metodickú pomoc a informačný servis v inštitúciách: centrum poradenstva a prevencie, detské integračné centrá, metodicko-pedagogické centrum, Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, školské výpočtové stredisko a iné inštitúcie participujúce na výchove a vzdelávaní.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
ch/ Riešiť úlohy Národného programu boja proti drogám, Národného akčného plánu pre deti, Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T: priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
i/ Pri riešení výchovných problémov žiakov využívať činnosť žiackej samosprávy. Pri jej zriaďovaní v spolupráci s triednymi učiteľmi zabezpečiť jej obsadenie žiakmi, ktorí majú záujem riešiť existujúce problémy a zefektívniť jej prácu.
Z: výchovná poradkyňa, tr. uč. T: priebežne
K:riaditeľka školy V:gremiálna rada
IV. Oblasť metodickej a informačnej činnosti výchovného poradcu
a/ Stanoviť poradensko-konzultačný deň výchovného poradcu pre rodičov a žiakov.
Z: výchovná poradkyňa T: august 2024
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
b/ Aktívne využívať zasadnutia pedagogických rád a pracovných porád na odborné vystúpenia a metodickú činnosť.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
c/ Využívať triedne rodičovské združenia na osobný kontakt s rodičmi. Zorganizovať osobitné rodičovské združenie pre žiakov končiacich školskú dochádzku na základnej škole.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
d/ Pravidelne sa zúčastňovať porád výchovných poradcov, zabezpečovať prenos informácií pedagógom a žiakom.
Z: výchovná poradkyňa T: priebežne
K: riaditeľka školy V: gremiálna rada
3 . H a r m o n o g r a m ú l o h
SEPTEMBER
Preštudovať SŠR MŠVVaM SR na šk. rok 2024/2025
Vypracovať plán práce výchovného poradcu na šk. r. 2024/2025
Informovať žiakov 8. a 9. ročníka - nástenné noviny, prehľad SŠ v Banskobystrickom kraji, aktuálne novinky v sieti SŠ
Pracovná porada výchovných poradcov, prenos informácií
Informovať žiakov 9. ročníka o prijímacom konaní na SŠ
Právne a legislatívne normy, ktoré súvisia s výchovným poradenstvom
Nadviazať spoluprácu s triednymi učiteľmi
Denník výchovného poradcu, záznamy o činnosti
Dokumentácia žiakov so ŠVVP na školský rok 2024/2025
Práca so žiakmi so ŠVVP
Vypracovať triedne programy a školský program prevencie šikanovania (do 30. 09. 2024)
Vypracovať v spolupráci s triednymi učiteľmi plány triednických hodín. (do 30. 09. 2024)
OKTÓBER
Štúdium odbornej literatúry – spolupráca so špeciálnym pedagógom
Zabezpečovať účasť žiakov na Dňoch otvorených dverí na SŠ podľa záujmu
Druhý zber záujmu žiakov o SŠ – rozhovory so žiakmi, konzultácie s triednymi učiteľmi 5.,8.,9.roč.- práca s programom PROFORIENT
Beseda žiakov so zástupcami SŠ (podľa ponuky)
Konzultácie so žiakmi 9. ročníka o výbere povolania, o sieti povolaní (predbežne aj so žiakmi 8. ročníka)
Pohovory so žiakmi, ktorí závažne porušujú Školský poriadok ZŠ. I. B. Zocha
Práca so žiakmi so ŠVVP
Import anonymnej databázy do Proforientu pre simuláciu poradia – z internetu (od 18. 10. 2024)
NOVEMBER
Organizovať návštevy žiakov na Dňoch otvorených dverí na SŠ, besedy (podľa ponuky)
Spolupráca s triednymi učiteľmi – problémoví žiaci, žiaci s poruchami učenia a správania
Možnosti a potreba pedagogicko-psychologického vyšetrenia žiakov – podľa hodnotiacich správ pedagógov na pedagogickej rade, spolupráca so špeciálnym pedagógom
Zber podkladov pre Testovanie 9-2025 (12.11. - 29. 11. 2024)
Príprava žiakov na Testovanie 9-2025, prijímacie pohovory- spolupráca s vyučujúcimi MAT, SJL
Účasť na porade výchovných poradcov s riaditeľmi SŠ, prenos informácií deviatakom, ich rodičom a pedagógom školy
DECEMBER
Prenos nových informácií o SŠ žiakom a rodičom 5., 8., 9. ročníka
Dni otvorených dverí na SŠ – informácie žiakom 9. ročníka
Individuálne konzultácie so žiakmi, riešenie naliehavých problémov
Uskutočniť Olympiádu ľudských práv (do 20. 12. 2024)
Zúčastniť sa Burzy povolaní, ktorú organizuje Úrad práce, rodiny a sociálnych vecí v Revúcej pre žiakov 9. ročníka
JANUÁR
Zber nových informácií do príslušných ŠVS – export z Proforientu (13.01.2025)
Import anonymnej databázy do Proforientu pre simuláciu poradia – z internetu (od 20. 01. 2025)
Informačný seminár výchovných poradcov
Zorganizovať rodičovské združenie v 9. ročníku o voľbe povolania so zástupcami SŠ
Poradenská činnosť výchovného poradcu – priebežne
Zistiť kritériá prijímacieho konania na školy s talentovou skúškou a informovať žiakov a rodičov
Práca s integrovanými žiakmi
FEBRUÁR
Pedagogicko-psychologické vyšetrenia, pedagogické charakteristiky / aj priebežne
Vyplnenie prihlášok na SŠ s talentovými skúškami
Práca so žiakmi so ŠVVP
Poradenská činnosť výchovného poradcu
Spolupráca s rodičmi problémových žiakov
Export informácií z Proforientu do ŠVS – polročné známky všetkých žiakov. Aktualizovaný záujem o všetky školy vrátane gymnázií s osemročným vzdelávacím programom (do 28. 02. 2025).
MAREC
Odborný seminár výchovných poradcov, prenos informácií
Individuálne pohovory so žiakmi s problémami v škole / správanie, prospech/
Import anonymnej databázy do Proforientu pre simuláciu poradia – z internetu (od 05. 03. 2025)
Príprava žiakov 8. ročníka na 1. zber záujmu o SŠ, počítačové programy Cesta k povolaniu, Proforient, ISTP
Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ (do 20. 03. 2025)
Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ (19. 03. 2025 a 20. 03. 2025)
Overenie športového výkonu (SŠŠ)– 1.fáza talentových skúšok (24.3. – 16.4.2025)
APRÍL
Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ - náhradný termín
(02. 04. 2025 a 03 . 04. 2025)
Individuálne konzultácie s rodičmi žiakov 9. ročníka
Export informácií - stav podľa prihlášok na SŠ z Proforientu do ŠVS (do 15. 4. 2025)
Import anonymnej databázy do Proforientu pre simuláciu poradia – z internetu (od 18. 4. 2025)
Testovanie žiakov 7. ročníka v rámci kariérneho poradenstva v spolupráci so šk. psychologičkou
Zúčastniť sa na triednickej hodine v 7. ročníku, poskytnúť žiakom informácie o možnostiach študovať na bilingválnych gymnáziách
Evidencia kritérií prijatia na stredné školy, informovanosť žiakov
Príprava žiakov 8. ročníka na 1. zber záujmu o SŠ, počítačové programy Cesta k povolaniu, Proforient, ISTP
Práca so žiakmi so ŠVVP
1. kolo 1. termín talentových skúšok (25. 04. – 29. 04. 2025)
MÁJ
1.kolo 1.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)
(30. 04. - 2. 05. 2025)
1.kolo 2.termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)
(5. 05. - 06. 05. 2025)
1.kolo 2.termín talentových skúšok (07. 05. - 12. 05. 2025)
Evidencia a spracovanie výsledkov prijímacích pohovorov
Zabezpečiť informácie rodičom neprijatých žiakov o voľných miestach na SŠ v 2. kole prijímacieho pokračovania, individuálne konzultácie
Príprava žiakov na 2. kolo prijímacích pohovorov, konzultácie so žiakmi
Individuálne štúdium odbornej literatúry
Individuálne pohovory so žiakmi s výchovnými problémami (podľa potreby/priebežne)
Zhromažďovať vstupné doklady žiakov 8. ročníka, ich zadávanie do programu Proforient.
Riešiť aktuálne výchovno-vzdelávacie problémy
JÚN
Zber záujmu žiakov štvrtých ročníkov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom (1. 6. - 15. 6. 2025)
Organizácia žiakov – 2. kolo prijímacích skúšok (17. 06. - 18. 06. 2025)
Rozbor výsledkov rozmiestnenia žiakov 9. roč. na SŠ, informovať pedagogickú radu, výsledky zverejniť na nástennej tabuli
Výsledky prijatia žiakov 5. ročníka na osemročné gymnáziá
Uzavrieť dokumentáciu žiakov so ŠVVP
Vypracovať správu o umiestnení žiakov 9. ročníka na SŠ, informovať RŠ a odovzdať riaditeľstvu ZŠ
Vypracovať analýzu činnosti výchovného poradcu v školskom roku 2024/2025
Uzavrieť písomnú dokumentáciu výchovného poradcu
JÚL
Naplniť cez program PROFORIENT dáta žiakov – vstupné doklady – a export z programu zaslať do príslušného ŠVS (do 04. 07. 2025)
Poznámka: Plán práce výchovného poradcu je otvorený, je možné ho v priebehu školského roka aktuálne dopĺňať.
Revúca, 10. augusta 2024
Vypracovala: Mgr. Martina Pirochová
Riaditeľka školy: Mgr. Eva Holéczy Vidová